Przesyłka za:

 
Jak dobrze przygotować rower do sezonu - poradnik 0
Jak dobrze przygotować rower do sezonu - poradnik

Wiosna zbliża się wielkimi krokami, dlatego czas na przygotowanie roweru do sezonu. Odpowiednie czyszczenie i konserwacja są ważnym elementem utrzymania sprzętu w odpowiednim stanie, dlatego w poniższym wpisie opowiemy jak zrobić to szybko i efektywnie.

Czyszczenie roweru jest kluczowym elementem przygotowań do wiosny. Po zimowej przerwie rower na pewno posiada zaschnięte pozostałości smaru na osprzęcie, dlatego zaczynamy od bardzo dokładnego mycia napędu, czyli kasety, łańcucha i blatu. Pomoże w tym Revolve Drivetrain - zaawansowany produkt do czyszczenia napędu, który w bezpieczny sposób rozpuszcza i usuwa pozostałości smarów i idealnie odtłuszcza układ napędowy. Po spryskaniu układu wystarczy odczekać minutę. Następnie przystępujemy do dokładnego pędzelkowania za pomocą BIKE Brush Round, czyli dedykowanego pędzelka do czyszczenia napędu rowerowego, który dokładnie wyczyści przestrzenie pomiędzy trybami zębatki i pozwoli bardzo dokładnie umyć mniejsze elementy, takie jak kółeczka przerzutki czy ogniwa łańcucha. Na koniec spłukujemy całość wodą. Pamiętajmy, żeby nie stosować zbyt mocnego ciśnienia!

Czyszczenie układu napędowego w rowerze Czyszczenie układu napędowego w rowerze Czyszczenie układu napędowego w rowerze

Kolejnym krokiem jest umycie pozostałych części roweru. W tym przypadku użyteczny okaże się Simply Green Bike Cleaner, który jest gotowym produktem lub koncentrat Simply Green Bike Cleaner Concentrate. Simply Green Bike Cleaner jest preparatem do kompleksowego mycia roweru. Jest bezpieczny dla użytkownika, sprzętu i środowiska, dzięki zastosowaniu certyfikowanych surowców. Jest idealny na pozostałości błota z poprzedniego sezonu, ponieważ zmiękcza zabrudzenia i odspaja je od powierzchni. Ta cecha bardzo ułatwia zadanie, ponieważ pozwala umyć rower bezdotykowo. Należy dokładnie spryskać rower, pozostawić na 2 minuty i spłukać. W razie potrzeby możemy użyć pędzelka BIKE Brush Round, którym dotrzemy do trudno dostępnych miejsc i je doczyścimy. Na koniec zalecamy użycie mikrofibry z zestawu 2set Bike Frame Microfiber Cloth. Jest to specjalnie zaprojektowana mikrofibra, która służy do osuszania roweru.

Koncentrat do mycia roweru Simply Green Bike Cleaner Concentrate Kompleksowe mycie roweru preparatem Simply Green Efekt użycia środka do mycia roweru Simply Green

Warto także zadbać o tarcze hamulcowe. Należy je wyczyścić i odtłuścić. Używamy do tego produktu Disc Brake Cleaner, który szybko penetruje zabrudzenia, pozostawiając tarcze czyste i odtłuszczone. Co ważne – produkt ten gwarantuje bezpieczeństwo czyszczonych powierzchni i nie odbarwia lakieru. Sposób użycia jest niezwykle prosty i szybki. Wystarczy nanieść produkt bezpośrednio na tarczę hamulcową i przetrzeć czystą, suchą szmatką.

Odtłuszczanie tarcz hamulcowych w rowerze Disc Brake Cleaner to skuteczny środek do odtłuszczania rowerowych tarcz hamulcowych Odtłuszczanie tarcz hamulcowych

Kolejny etap to smarowanie łańcucha. Przed smarowaniem należy go dokładnie przetrzeć suchą szmatką. Ważną kwestią jest to, jakiego rodzaju smaru należy użyć. W BIKE BY SG stosujemy tylko i wyłącznie smary ceramiczne, w 100% biodegradowalne, które zapewniają idealne smarowanie, właściwości antystatyczne i chronią przed korozją, dzięki czemu wydłużają żywotność komponentów. Rodzaj wybieramy zależnie od pogody czy typu roweru.

Smarowanie łańcucha rowerowego Smar Bike By SG w użyciu na łańcuchu rowerowym Czyszczenie łańcucha rowerowego

Gdy pada deszcz decydujemy się na smar Ceramic Magic Wet. Jest gęsty i odporny na wypłukiwanie, nie brudzi i nie jest lepki. Jedna aplikacja smaru pozwala na przejechanie 100–150 kilometrów podczas deszczowej pogody.

W lato, gdy warunki są suche używamy Ceramic Magic Dry, który jest bardziej płynny, dzięki czemu nie zbiera brudu i kurzu. Zawiera za to azotek boru i zmniejsza tarcie elementów. Pozwala na przejechanie 150–250 kilometrów.

Gdy nie jesteśmy pewni pogody stosujemy Ceramic Four Elements lub Premium All Weather Lube. Oba produkty to uniwersalne smary przeznaczone do stosowania w każdych warunkach pogodowych. Pierwszy z nich pozwala na pokonanie 200–250 kilometrów. Drugi produkt jest jeszcze trwalszy. Tworzy na powierzchni łańcucha trwały film ochronny. Wpływa na gładką i cichą pracę napędu. Jest odporny na niskie temperatury, dlatego zalecamy stosowanie go w zimę. Jedna aplikacja pozwala na przejechanie 350–400 kilometrów.

Jeśli jeździsz na rowerze elektrycznym to zalecamy stosowanie Smooth Electric Ceramic Lube - smar dedykowany do rowerów elektrycznych. Unikalna formuła ceramiczna minimalizuje tarcie, a powstały po aplikacji film zabezpiecza łańcuch przed dużymi obciążeniami wydłużając jego żywotność. Wodoodporne i antystatyczne właściwości sprawiają, że produkt przeznaczony jest do stosowania w każdych warunkach. 

Smar do rowerów elektrycznych Smooth Electric Ceramic Lube Smar do rowerów elektrycznych Smooth Electric Ceramic Lube Smar do rowerów elektrycznych Smooth Electric Ceramic Lube

Przy nakładaniu smaru należy pamiętać, żeby nie nanosić go zbyt dużo. Najlepszym wyjściem jest dozowanie po jednej kropli smaru na każde ogniwo łańcucha. Bardzo ważne jest również to, żeby po odczekaniu kilku minut wytrzeć nadmiar smaru szmatką lub ręcznikiem papierowym.

Jesteśmy już na ostatniej prostej, dlatego przejdziemy do pielęgnacji. Jest to bardzo ważna część przygotowania roweru do sezonu. W pierwszej kolejności zajmijmy się ramą rowerową, którą należy odpowiednio zabezpieczyć, a przy okazji nadać jej blasku. W tym celu stosujemy preparat Quick Frame Shine. Jest to innowacyjny produkt do nabłyszczenia ram rowerowych, elementów lakierowanych i stalowych. Posiada delikatne właściwości czyszczące. Tworzy na powierzchni warstwę ochronną, zapobiegając ponownemu przywieraniu zabrudzeń. Należy pamiętać, żeby nie stosować produktu bezpośrednio na ramę, tylko na mikrofibrę z zestawu 2set Bike Frame Microfiber Cloth - Finish Edgeless Cloth, która świetnie sprawdzi się przy rozprowadzaniu preparatu.

Pielęgnację kończymy produktem Tire Dressing. Jest to dressing do stosowania na ranty opon rowerowych. Zapewnia właściwości hydrofobowe i zapobiega ponownemu przywieraniu zabrudzeń. Wnika w strukturę gumy i zabezpiecza ją przed pękaniem. Niewiele osób wie o takim produkcie, ponieważ jest to nowość na polskim rynku, jednak staramy się zwiększać świadomość ludzi.

Mikrofibra do czyszczenia roweru Środek do czyszczenia opon rowerowych Tire Dressing podczas czyszczenia opon rowerowych

 


 

Zobacz również

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl