Przesyłka za:

 
Przygotuj rower do zimy - 5 kroków 0
Przygotuj rower do zimy - 5 kroków

Konserwacja roweru na zimę jest niezbędna, aby na wiosnę cieszyć się bezpieczną i wygodną jazdą. Chłodne temperatury, wiatr, deszcz oraz śnieg mogą wpłynąć negatywnie na rower. Warto wykonać kilka zabiegów, dzięki którym nie trzeba rezygnować z jazdy zimą. W tym wpisie dowiesz się, jak zabezpieczyć rower przed zimą, aby wydłużyć żywotność komponentów oraz ochronić je przed groźnymi czynnikami zewnętrznymi.

 

 

 

Krok 1. - mycie roweru

Najważniejszymi komponentami w rowerze są łańcuch oraz zębatki, dlatego w pierwszej kolejności na te elementy należy zwrócić szczególną uwagę. Zalecamy mycie łańcucha i zębatki po każdej zimowej jeździe. Niezbędnym produktem do wykonywania tych czynności jest Revolve Drivetrain Cleaner oraz pędzelek BIKE Brush Round. Następnie za pomocą Simply Green Bike Cleaner myjemy pozostałe elementy. Pamiętaj, aby po każdym myciu dokładnie osuszyć cały rower! W tym celu używamy ręcznika z zestawu 2set Bike Frame Microfiber Cloth.

Płyn do mycia napędu rowerowego Revolve Drivetrain 150 ml Pędzelek do czyszczenia BIKE Brush Round Płyn do mycia roweru Simply Green Bike Cleaner 1 L

Krok 2. - smarowanie łańcucha

Kolejny krok to smarowanie. Zacznij od nasmarowania łańcucha – zrobisz to dedykowanym smarem odpornym na niskie temperatury Premium All Weather Lube. Dobrym pomysłem będzie przesmarowanie zawieszenia oraz innych podzespołów, takich jak piasty, pedały oraz stery.

Smar do łańcucha rowerowego Premium All Weather Lube 50 ml Smar do łańcucha rowerowego Premium All Weather Lube 50 ml Smarowanie łańcucha rowerowego

Krok 3. - niezbędne akcesoria: błotniki

Akcesoria to bardzo ważny dodatek do jazdy na rowerze podczas zimy. Kluczowe w tym przypadku będą błotniki oraz oświetlenie. Błotniki uchronią nas przed niechcianym brudem takim jak śnieg, błoto oraz sól drogowa.

Krok 4. - niezbędne akcesoria: oświetlenie

Oświetlenie roweru w okresie zimowym to MUST HAVE! W zimie dni są krótkie, przez co częściej poruszamy się po zmroku. Bycie oświetlonym podczas jazdy na rowerze jest wymagane przez polskie prawo.

Krok 5. - przechowywanie roweru

Istotnym aspektem jest miejsce przechowania naszego roweru po zakończonej jeździe. Nie należy trzymać roweru w miejscu narażonym na warunki atmosferyczne oraz wilgoć. Zdecydowanie odradzamy przechowywania roweru na balkonie. Najlepszym rozwiązaniem jest mieszkanie. Gdy nie możemy sobie na to pozwolić to dobrymi miejscami są również piwnica, garaż lub wiata rowerowa. Te miejsca pozwolą uchronić rower przed ciężkimi zimowymi warunkami.

Koncentrat do mycia roweru Simply Green Bike Cleaner Concentrate Nabłyszczacz do ram rowerowych Quick Frame Shine 400 ml Efekt użycia środka do mycia roweru Simply Green

 


 

Zobacz również

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl