Przesyłka za:

 
Smarowanie łańcucha rowerowego - czego potrzebuje nasz rower? 0
Smarowanie łańcucha rowerowego - czego potrzebuje nasz rower?

Smarowanie łańcucha rowerowego to podstawa sprawnie działającego napędu. Zaniedbany łańcuch może negatywnie wpłynąć na nasze odczucia podczas jazdy. Wielu rowerzystów nie wie, jak nasmarować łańcuch w swoim rowerze. W tym wpisie wyjaśnimy, jak zrobić to poprawnie.

 

 

 

Smarowanie łańcucha rowerowego - od czego zacząć?

Pierwszym krokiem jest dokładne umycie układu napędowego. Do tej czynności będziemy potrzebować pędzelka BIKE Brush Round oraz płynu do mycia napędu rowerowego Revolve Drivetrain Cleaner. Revolve w bezpieczny sposób rozpuszcza i usuwa pozostałości smarów, idealnie odtłuszczając nasz napęd.

  1. Dokładnie spryskaj cały napęd w rowerze płynem Revolve Drivetrain Cleaner - kasetę, kółeczka przerzutki, łańcuch oraz zębatkę;
  2. Po około 60 sekundach rozpocznij pędzelkowanie, które wspomoże działanie produktu;
  3. Spłucz dokładnie wodą.

Płyn do mycia napędu rowerowego Revolve Drivetrain 150 ml w użyciu Pędzelek do czyszczenia BIKE Brush Round Płyn do mycia napędu rowerowego Revolve Drivetrain 150 ml

Napęd umyty. Co dalej?

Przed smarowaniem łańcucha należy go dokładnie przetrzeć suchą szmatką. Ważną kwestią jest to, jakiego rodzaju smaru użyjemy. W BIKE BY SG stosujemy tylko i wyłącznie smary ceramiczne, w 100% biodegradowalne, które zapewniają idealne smarowanie. Posiadają właściwości antystatyczne i chronią przed korozją, dzięki czemu wydłużają żywotność komponentów.

Jaki smar do łańcucha rowerowego wybrać? Jeżdżę gdy jest sucho i mokro!

To czym nasmarujemy napęd rowerowy jest w dużej mierze uzależnione od pogody. Niezbędne jest stosowanie innego rodzaju smaru przy warunkach suchych i mokrych.

Smar Ceramic Magic Dry - idealnie sprawdzi się w lato, gdy jest słoneczna pogoda i warunki są suche. Smar ten jest bardziej płynny, dzięki czemu nie zbiera brudu i kurzu. Zawiera azotek boru i zmniejsza tarcie elementów. Pozwala na przejechanie 150-250 kilometrów.

Smar Ceramic Magic Wet - perfekcyjnie sprawdza się dla rowerzystów, którzy jeżdżą w mokrych warunkach. Jest gęsty i odporny na wypłukiwanie, nie brudzi i nie jest lepki. Jedna aplikacja smaru pozwala na przejechanie 100-150 kilometrów podczas deszczowej pogody.

Smar do łańcucha rowerowego Ceramic Magic Dry Smar do łańcucha rowerowego Ceramic Magic Wet

Czym smarować, gdy pogoda jest niepewna?

Gdy nie jesteśmy pewni pogody stosujemy smar Ceramic Four Elements lub Premium All Weather Lube. Oba produkty to uniwersalne smary przeznaczone do stosowania w każdych warunkach pogodowych. Pierwszy z nich pozwala na pokonanie 200-250 kilometrów. Drugi produkt jest jeszcze trwalszy. Tworzy na powierzchni łańcucha trwały film ochronny. Wpływa na gładką i cichą pracę napędu. Jest odporny na niskie temperatury, dlatego zalecamy stosowanie go w zimę. Jedna aplikacja pozwala na przejechanie 350-400 kilometrów.

Smar do łańcucha rowerowego Ceramic Four Elements Smar do łańcucha rowerowego Premium All Weather Lube 50 ml

Jak smarować napęd rowerowy?

Smarowanie łańcucha w umiejętny sposób jest bardzo ważne. Pamiętajcie, że łańcuch smaruje się używając jak najmniejszej ilości smaru. Najlepszym wyjściem jest dozowanie po jednej kropli smaru na każde ogniwko. Wielu rowerzystów mylnie sądzi, że im więcej smaru, tym lepiej. Bardzo ważne jest również to, żeby po odczekaniu kilku minut wytrzeć nadmiar smaru szmatką lub ręcznikiem papierowym.

Aplikacja smaru na łańcuch rowerowego Zestaw mikrofibr 2Set Bike Frame Microfiber Cloth

Co z rowerami elektrycznymi?

Rowery elektryczne z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Jest to idealny środek transportu, który pozwala na ekologiczne i bardzo wygodne dotarcie do celu. Na pierwszy rzut oka rower elektryczny nie różni się znacząco od tradycyjnej odmiany. Główne różnice znajdziemy w budowie – posiadają silnik, baterię oraz kontroler. To właśnie te elementy sprawiają, że napęd wymaga specjalistycznego smaru.

W rowerze ze wspomaganiem elektrycznym, na łańcuch działają większe siły, niż w tradycyjnych rowerach, dlatego zalecamy smar specjalnie zaprojektowany dla obciążeń o wysokim momencie obrotowym - Smooth Electric Ceramic Lube. Posiada unikalną formułę ceramiczną, zawierającą związki azotku boru, które minimalizują tarcie. Po aplikacji smaru, na łańcuchu tworzy się film, który zabezpiecza go przed dużymi obciążeniami, wydłużając jego żywotność. Wodoodporne i antystatyczne właściwości sprawiają, że produkt przeznaczony jest do stosowania w każdych warunkach.

Smar Smooth Electric Ceramic Lube jest w 100% biodegradowalny i bezpieczny dla środowiska. Dzięki zastosowaniu związków ceramicznych, które tworzą powłokę na łańcuchu, smar jest niesamowicie trwały i wydajny. Chroni łańcuch przez jego przedwczesnym zużyciem. Jedno smarowanie wystarcza na 250-300 km.

Smar do rowerów elektrycznych Smooth Electric Ceramic Lube 50 ml Smar do rowerów elektrycznych Smooth Electric Ceramic Lube 50 ml Smar do rowerów elektrycznych Smooth Electric Ceramic Lube 50 ml

 


 

Zobacz również

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl